wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna prędko się eksploatują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od poprawnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten model płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz